Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

Navigáció: Készletek

Készlet struktúra kialakítása

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Általános elvek

A vállalati készletkezelés struktúrájának kialakításakor először döntsük el, hogy milyen raktáraink lesznek és azon belül milyen rekeszek, majd vegyünk elő egy nagy papírt és a raktárakat, mint négyzeteket rajzoljuk rá. A raktárakon belüli esetleges több rekeszt a raktárt ábrázoló négyzeten belüli vízszintes szaggatott vonalakkal jelöljük, melyek a raktár jelét sematikusan több részre bontják.

Majd képzeljük el, hogy cikkeink a raktárak között milyen irányban mozoghatnak, és ezeket az ábrán a raktárakba be-, illetve a raktárakból kifelé mutató, valamint az egyes raktárakat szükség szerint összekötő nyilakkal jelöljük.

Következő lépésként határozzuk meg, hogy milyen cikkcsoportokra van szükségünk (a legegyszerűbb esetben pl. anyag, félkész, késztermék, áru). A cikkcsoportok körét érdemes minél szűkebbre választani, a cél az, hogy a könyvelés igényét kielégítse, de felesleges alábontások ne legyenek.

Utolsó lépésként meg kell határozni az egyes nyilakhoz tartozó mozgásnemek konkrét adatait, így a kódját, nevét, a bizonylatszám keletkezésének módját, típusát, a kötelezővé tett forrás és cél raktárak adatait, a nyomtatandó bizonylaton szereplő értékadatokat valamint azt, hogy az adott mozgásnemmel milyen cikkcsoportba tartozó cikkek mozgathatók és az egyes mozgásoknak van-e könyvelési vonzata, és ha van, akkor mi az.

A munka megkezdése előtt fontos eldönteni, hogy milyen nyilvántartási árat akarunk alkalmazni,négy lehetőség közül választhatunk, ezek a beszerzési, a mérlegelt, mérlegelt raktáranként és az elszámolóár. -> Részletek

Struktúra adatok

A Készletek modul használathoz elengedhetetlenül szükséges néhány alapadat beállítása, ezt átgondoltan kell végezni, hiszen alapvetően meghatározza a későbbi vállalati készletgazdálkodás struktúráját. A készletek alapadatainak beállítását a Struktúra / Készletek almenüjében kell végezni. A beállítandó alapadatokat a következő pontokban részletezzük:

Raktártörzs,

Rekesztörzs,

Cikkcsoport,

Cikktörzs,

Mozgásnem,

Származási hely,

Cikkmakró,

Termékdíj törzs,

Ártábla név,

Mértékegységek idegennyelven,

Idegencikk típus törzs,

Gyártási szám paraméterek.