Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

Navigáció: Üdvözlet > Újdonságok

168-as fejlesztési ciklus

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Pénzügy

Változások a NAV Számla Importerben

Új műveletek (beállításuk a Működési beállítások/Műveletekben lehetséges):

1. Lehetőség van a szállító irányú számlák esetén a levonható áfa megosztására az Alt+F6:Levonható áfa megosztása gombbal. A funkció csak azoknál a számláknál fut le, melyeknél az Áfa analitika1-2: Normál, Levonható.

2. Lehetőség van a Tárgyi eszköz értékű Áfa analitika3 mezővel ellátott szállítószámla sorokhoz már az előfeldolgozó ablakból felvenni a tárgyi eszköz kartont.

3. Lehetőség van a sorokhoz egyenként vagy csoportosan F6:Gazdasági eseményt rendelni, amely alapján a program kitölti a tétel és áfa főkönyvi számokat, a költséghelyet és a témaszámot, valamint beállítástól függően a számla tétel megnevezést.

További módosítások, javítások:

4. A Feldolgozásra váró számlák ablakból is elindítható új oszlopok kiválasztása, az oszlopok szerkesztése. Az új gomb: F7: Oszlopok szerkesztése. Használatával a Működési beállítások/Oszlop-Mezőválasztó helyére juthatunk közvetlenül a számla ablakból. (A működéshez szükséges, hogy a felhasználó ne legyen kitiltva a Működési beállítások/Jogosultságok helyen a Beállításra jogosult személyek köréből, azaz legyen jogosultsága az oszlopok kiválasztásához, szerkesztéséhez.)

5. A mezőválasztóban két új mező is kiválasztható: Besorolási szám és Eszámla (utóbbival kerül jelölésre, hogy a számla e-számla vagy papír alapú számla).

6. A mezőválasztóban lehetőség van az aktuális sor elé új sort beszúrni (így nem kell törölni az összes, utána lévő oszlopot, valamint a sorrend módosítása is egyszerűbben megoldható).

7. A mezőválasztó ablakban lehetőség van Shift+F4:Másolás gombbal a kurzorral jelölt személy oszlopbeállításait lemásolni.

8. Lehetőség van a Feldolgozásra váró számlák ablakban lévő sorok Excelbe történő exportálására a Shift+F7:Rácsadatok excelbe gombbal.

E-számla jelző kezelése a betöltött NAV OSA számlákban

Amennyiben a kapott számla xml-ben az <invoiceAppearance> értéke ELECTRONIC, a betöltött számla e-számla jelzőt kap, azaz a vevő/export esetén a VevőSzTörzs.ESzámlaRetID, ill. az ExporTörzs.ESzámlaRetID értéke ESZÁMLA, míg a szállító/import esetén a SzállSzTörzs.ESzámla, ill az ImportTörzs.ESzámla értéke 1 lesz.

Logisztika

Vevővisszáru kezelése beszállításbizonylattal

A beszállítás bizonylat a vevővisszáruzás folyamatát támogató megoldással egészült ki.

A Vevővisszáru kezelését komissió bizonylattal is végre lehet hajtani. Abban az esetben a vevővisszáruzást megelőzi a vevő visszáruzási igény felvétele (a szállítórendelés funkcióban), majd a rendelés alapján a raktárra vétel egy betárolási utasítás végrehajtásával történik.

A beszállítás bizonylattal történő vevővisszáruzás folyamata esetén viszont

- nem kötelező a vevővisszárut a rendelések közé felvenni, (de opcionálisan úgy is működik),

- továbbá a komissió modul használata sem kötelező (de opcionálisan akár az is használható tárhelyes raktárirányítás esetén)

 

Visszáruzott termék kiválasztása

Visszáruzott termék kiválasztása

További információ

Devizás árak kezelése a Shoprenter és UNAS webshopokban

A Shoprenter és UNAS interfész képes kezelni a devizás árakat is mind a cikkárak felküldése, mint a rendelések fogadása tekintetében. A beviteli ablakban megadható a cikkárak devizaneme és ha az nem Ft vagy HUF, nem történik felszorzás. Azonban ha a beállított devizanem más, mint a használt ártábla devizaneme (de egyik sem Ft vagy HUF), akkor a két deviza keresztárfolyamával történik a konverzió. A működés csak új engedményrendszer mellett érhető el, hagyományos engedményrendszernél egyáltalán nem történik árkonverzió, mindig a megadott érvényes ár kerül át a shopba, függetlenül a devizanemektől.

A fogadott rendelés esetén már a Shoprenter is kezeli a kapott devizanemet és a kapott tétel árakat a shopban megadott váltószám alapján használja vagy forintban vagy devizában (a kapott devizanemtől függően).

Új normagyűjtemény lista

Új formázható lista jött létre a normagyűjteményben, mellyel max 3 szintig faszerkezet szerűen lehet listázni a késztermékeket. Megjegyzendő, hogy TELJES normamélység listázása esetén kötelezően olyan szűrést kell alkalmazni, mely kizárja az alapanyagokat a faszerkezet fő szintjéről.

Többszintű normagyüjtemény lista

Többszintű normagyüjtemény lista

Gyártási szám lejárati idő az E-szállítólevélben

GySzámLejIdő = ExtraDátum1 / GySzám (alapértelmezés: ExtraDátum1) paraméterrel szabályozható, hogy az E-szállítólevél <ExpiryDate> mezőjébe mi kerüljön. ExtraDátum1 értékkel a gyártási szám extra mezői közül a Dátum1 értékét teszi oda a program, ami akkor megfelelő, ha használjuk ezt a funkcióját a gyártásiszám kezelésnek. Amennyiben a lejárati idő maga a gyártásiszám, akkor a GySzám értékkel kell alkalmazni a paramétert, mert ilyenkor a gyártásiszám tartalmát (a nem szám karaktereket kivágva) beteszi a program az <ExpiryDate> mezőbe is, yyyy-mm-dd formátumban

Shoprenter devizás árak kezelése

A Shoprenter interfész képes kezelni a devizás árakat is mind a cikkárak felküldése, mint a rendelések fogadása tekintetében. A beviteli ablakban megadható a cikkárak devizaneme és ha az nem Ft vagy HUF, nem történik felszorzás. Azonban ha a beállított devizanem más, mint a használt ártábla devizaneme (de egyik sem Ft vagy HUF), akkor a két deviza keresztárfolyamával történik a konverzió. A működés csak új engedményrendszer mellett érhető el, hagyományos engedményrendszernél egyáltalán nem történik árkonverzió, mindig a megadott érvényes ár kerül át a Shoprenterbe, függetlenül a devizanemektől.

A fogadott rendelés esetén a program kezeli a kapott devizanemet és a kapott tétel árakat a shopban megadott váltószám alapján használja vagy forintban vagy devizában (a kapott devizanemtől függően).

Devizás cikkár átadása UNAS-ba

Amennyiben új engedményrendszert használtunk, nem lehetett devizás ártábla értéket átadni az UNAS-ba, mert a program automatikusan felszorozta az ártábla devizanemének árfolyamával az értéket, azaz mindenképpen forintosítva adta át. A működés változott, megadható az UNAS paraméterekben az Ár devizaneme és ha az nem Ft vagy HUF, nem történik felszorzás. Azonban ha a beállított devizanem más, mint a használt ártábla devizaneme (de egyik sem Ft vagy HUF), akkor a két deviza keresztárfolyamával történik a konverzió.

Megjegyzendő, hogy hagyományos engedményrendszernél egyáltalán nem történik árkonverzió, mindig a megadott érvényes ár kerül át az UNAS-ba, függetlenül a devizanemektől.

Egyéb

WEB server terminál kezelése webworker használata mellett

Ha a licenceben van webworker, kikapcsolható a main.cfg-ben a webserver funkció (WEBSERVER OFF;), így az már nem foglal plusz terminált. Ekkor is (a webworker licence miatt) teljes körűen használható a web szerviz paraméterezése.