Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

Navigáció: Üdvözlet > Újdonságok

180-as fejlesztési ciklus

Ugrás Előző Fel Következő Menü

NAV Számla Importer fejlesztések

1. F9:Számla konvertáláskor lefutó ellenőrzés már nem írja ki, hogy rendben, csak konvertál.

2. Az ellenőrzés csak egyszer fut le, azaz ha egy több tételes, hiányosan/hibásan kontírozott számla egy tételét megjavítjuk, elfogadás után jön egy figyelmeztető üzenet, de a következő(k)nél már nem.

3. A Paramétereknél megadható egy alapértelmezett fizetési mód, és ha a betöltendő fájlban nincs fizetési módra utaló tag vagy azt nem értelmezhető, ezt fogja használni a betöltés.

4. Egy betöltési sablonban az aktuálisan beállított mezőválasztót F6:Alapértelmezés gombbal el lehet tárolni, és egy másik sablonban az eltároltat újként fel lehet venni (ehhez az kell, hogy ne legyen jelenleg beállított mezőválasztó, ha van, azt törölni kell).

5. A Paramétereknél 3 szintű rendezési sorrend állítható, ill. lehet kérni kézi rendezést. Ha van kézi rendezés, elfogadáskor feljön a Számlák betöltési sorrendjének beállítása ablak (az előzetesen kijelölt számlák lesznek benne), melyben F2:Másik sorrend gombbal lehet kérni új rendszerű rendezési sorrendet, ill. lehet lefelé-felfelé mozgatni gombbal az aktuális sort.

6. A Paramétereknél beállítható: Induláskori nézet = Egyablakos/Két ablakos. Ha kétablakos van beállítva, az előszobában a számlát fejléce egy ablakban jelenik meg és egy másikban az aktuális számla tételei, a két ablak között TAB-bal vagy átkattintással lehet váltani. A két üzemmód között (mindkét ablakból elérhetően) Shift+F5:Egyablakos nézet/Kétablakos (fejléc/tétel) nézet gombbal lehet váltani menet közben is. Ha kétablakos a működés, a mezőválasztóban megadott oszlopok értelemszerűen vagy a fejléc vagy a tétel ablakban jelennek meg, ill.a tételekre vonatkozó funkciók a tétel ablakban érhetők el. Ha bármelyik számlatételben hiba van, az ellenőrzés gombok (akár a fejléc ablakból is nyomva) hibát adnak. Az akció futtatása közben kérdés jelenik meg, mely felhívja a figyelmet a kétablakos üzemmód használatának lehetőségére. Itt választhatunk a két üzemmód között, ill. kérhetjük, hogy ez a tájékoztató ablak ne jelenjen meg többé.

KIVA előleg bevallás

A verziótól kezdve a program elkészíti és átadja a KIVA előleg bevallást. A bevallás menüpontja automatikusan bekerül a frissítéssel a Bérszámfejtés / Adatszolgáltatások menüpontba.

Szakképzési munkaszerződés változásai

2023. július 1-ével változnak a szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatottakra vonatkozó szabályok.

Apasági szabadság visszaigénylése MÁK-tól

A verziótól kezdve lehetőség van a MÁK felé A MUNKÁLTATÓK ÁLTAL AZ APASÁGI SZABADSÁGGAL ÖSSZEFÜGGŐ KÖLTSÉGEK ELSZÁMOLÁSÁNAK ÖSSZESÍTŐJE AZ 535/2022. (XII. 21.)  KORM. RENDELET ALAPJÁN nevű nyomtatvány kitöltésére.

Apasági és szülői szabadság listák

Lehetőség van az apasági szabadságról is nyilvántartást nyomtatni, valamint a kilépéskor kiadandó dokumentumok közé is bekerült a nyilvántartás lista.

EPR díj kezelése

2023. július 1-jétől életbe lép az EPR szabályozás.

80/2023. (III. 14.) Korm. rendelet a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer működésének részletes szabályairól

Az érintett cikkekhez rögzíteni kell az EPR törzsből díjkódot, mely alapján az értékesítési számlán megjelenik a díj megfizetését igazoló szöveg, pl.

Egységes részletes szöveg 

Egységes részletes szöveg 

Kosár - raktárközi bizonylat

 

A kosár alkalmas lett raktárközi bizonylat készítésére is.

A hagyományos raktárközi bizonylat készítéshez képest a következő előnyökkel jár a kosár használata:

- a cikkválasztás ablakban a Forrás raktár(ak) teljes készletét egy ablakban látni lehet és egyszerű kiválasztással lehet "áttenni" a kosárba a termékeket, így jóval gyorsabb és átláthatóbb adatrögzítés valósul meg.

- a Kosár paraméterezési lehetőségeivel könnyen létre lehet hozni olyan működési környezeteket, amelyek valamilyen konkrét felhasználási célra jönnek létre és ezzel a felhasználó számára kevesebb hibázási lehetőséget teremt program.

Alkalmazási lehetőségeit az alábbi esettanulmánnyal szemléltetjük:

Bolthálózat készletátadás

Gyártási szám tulajdonság

Pontosítva lett a gyártási számok tulajdonságait eltároló algoritmus.

Alapvetően annak a helyzetnek a kezelése lett pontosítva, amikor a gyártási számhoz tartozó kémiai vagy fizikai tulajdonság a termék élete alatt megváltozhat, és ezért arra van szükség, hogy kiadás esetén méréssel pontosított értéket lehessen megadni. További feltétel, hogy a tulajdonság megadása ne változtassa meg a korábbi beszerzések, eladások értékét.

Gyártási szám tulajdonságokban a Ki irányú mozgások esetén a következő két értékkel lehet szabályozni a működést:

Megadható esetén figyelmeztetés nélkül is üresen lehet hagyni, de megvan a lehetőség a kitöltésére, vagy a módosítására. Ebben az esetben a gyártási szám korábbi mozgásai nem változnak meg.

Megadható (visszamenőleg a beszerzésig módosítja): az előző értékhez képest annyi a különbség, hogy a korábbi kiadásoknál és a beszerzésnél megadott értéket felülírja a program az utoljára megadott értékkel! Ennek az értéknek a használata akkor javasolt, amikor az érték már a beszerzésnél is rendelkezésre állt volna, de valamilyen ügyviteli ok miatt a pontos érték megadására nem volt lehetőség. (Például a bevételezés során a raktárosnál nincs mérő műszer.)

Példa.: Szöveg1-ben a Szárazanyag tartalom szerepel százalékban

Beszerzéskor a  Szárazanyag tartalom 45%

Eladáskor megmérik és 50%, átírják az értéket.

Következő eladáskor megmérik és már 55%, átírják.

Megadható (visszamenőleg a beszerzésig módosítja) esetén minden korábbi érték átíródik, és elveszik az információ.

Megadható esetén nem íródnak át a korábbi adatok. A Gyártási szám készlet állomány viszont a legutóbb megadott értéket fogja tartalmazni.

Vagyis ha a készletet nézik már azt látják, hogy 55%-os a termék, mert a legutolsó mérés alapján feltételezhetjük, hogy még mindig annyi.

 

Webáruház deviza konverzió

Webáruház interfészünk használata esetén megvalósítható az az igény, hogy a devizában leadott rendelés árát, a program egy forintban tárolt ártábla alapján a napi árfolyam alapján határozza meg devizában.

Bővebben

Gyorsított ellenőrzés mobilon

Az kiszállítási folyamatban található ellenőrzési fázis egyszerűsítésére készült egy új lehetőség a programban.

A mobil Machinátorban végrehajtható leggyorsabb ellenőrzés a következő képen működik.

Az adott tétel kiválasztása után (megnyomják a "ceruza" ikont lásd kép) a program kitölti a komissiózott mennyiséggel az ellenőrzött tételt. Amennyiben gyártási számos a termék, az komissiózott gyártási számokat is automatikusan felveszi a program.

A tétel részletező ablakba alap esetben nem is lép be a program.

Amennyiben eltérést talál az ellenőr, a "ceruza" ikon ismételt megnyomásával lehet a mennyiséget módosítani.

Bővebben