Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Navigáció: Pénzügy > Vevő > Funkciók > Vevőszámla

Előlegfoglalás, kiegyenlítések karbantartása

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Számla felvételekor mentés előtt a program felajánlja a számlához nem rendelt előlegeket három táblázat formájában.

Nagyítás a képre kattintással!

- Párbeszédablak -

Előlegfoglalás 1.

Az első táblázatban az előleg illetve az előleg engedményezéssel típusú bank-, illetve pénztár tételek jelennek meg.

Oszlopok: dátum (az előleg típusú bizonylat rögzítésének dátuma), bizonylatszám (az előleg típusú bizonylat száma), kézi bizonylatszám (csak pénztárnál), a befizetett előleg teljes összege, a még le nem foglalt szabad előleg, javasolt előleg (módosítható). A javasolt előlegek összegének meg kell egyeznie a számla összegével, de maximum a szabad előlegek összege lehet. A szabad előlegeket időrendben kell felhasználni.

Előlegfoglaláskor a megfelelő bank- és pénztár típusú bizonylatoknál a "Számlák" táblázatban megjelenik a mentett számla száma, az átvezetett összeg és a számla teljesítés dátuma (az előleg típusú tétel számlák táblázatában az átvezetés dátuma mezőben látható).

A táblázat oszlopai:

Dátum

 

Bizonylatszám

 

Kézi bizonylatszám

 

Előleg

 

Szabad előleg

 

Javasolt előleg

 

Közlemény

Megjelenik a sorbeli Bank/Pénztárbizonylaton szereplő közlemény.

Nyomógombok

Rögzítés

 

Rögzítés foglalás nélkül

 

Mégse

 

Amennyiben a számla felvételekor nem rendeltük a számlához az előleget, azt ennél a típusnál a bankban vagy pénztárban tehetjük meg később.

Nagyítás a képre kattintással!

- Párbeszédablak -

Előlegfoglalás 2.

A második táblázatban a fel nem használt előlegszámlák és ezeknek a számláknak a tételei szerepelnek. A kiválasztott előlegszámla tételekből előlegfelhasználás típusú kapcsolódó eseményt generál a program a számla lezárásakor. Az "Újraszámolás" gomb segítségével már még nem bejelölt számlákon újraajánlja a javasolt előleget. Normál számla esetén az előbb említett két ablak jelenhet meg. Az előlegfelhasználásokat a számla rögzítése után is rögzíthetjük, az első esetben az előleg típusú bank vagy pénztár tételben, a második esetben a számla kapcsolódó eseményei között.

Amennyiben a felvételkor nem rendeltük a számlához az előlegszámlaként már felvett előleget, azt a számlában kapcsolódó eseményként rögzíthetjük.

Ha a számlához olyan rendelés kapcsolódik szállítólevélen keresztül, amely rendeléshez van  előlegszámla kapcsolva, akkor az a táblázat elején kerül megjelenítésre zöld színnel, az ügyfél ezt az előleget ehhez a számlához utalta el előre.

A táblázat oszlopai:

Dátum

 

Előlegszámlaszám

 

Kéziszámlaszám

 

Előleg

 

Szabad előleg

 

Javasolt előleg

 

Felhasználás

 

Előlegfoglalás 3.

A harmadik táblázat csak előlegszámla esetén jelenhet meg, ebben azok az előlegszámla-kiegyenlítés és előlegszámla-kiegyenlítés engedményezéssel típusú banki és pénztári tételek szerepelnek, amelyek még nincsenek előlegszámlához rendelve. A számla lezárásakor a kiválasztott banki vagy pénztári tétel "számlák" táblázatába felveszi a számlát. Az előlegszámla banki vagy pénztári tételhez rendelését később is elvégezhetjük az előlegszámla-kiegyenlítés típusú banki vagy pénztári tétel módosításával.

Az előlegszámla csak akkor nyomtatható, ha pontosan ki van egyenlítve, ha több kiegyenlítés tartozik hozzá, akkor a kiegyenlítéseknek azonos napon kell lenniük.

A táblázat oszlopai:

Szöveg

 

Áfa-analitika

 

Áfa-analitika

 

Áfa-analitika

 

Áfakulcs

 

Bruttó összeg

 

Szabad előleg

 

Javasolt előleg

 

Nyomógombok

Újraszámolás

 

Rögzítés

 

Rögzítés foglalás nélkül

 

Mégse

 

Az előzőekben bemutatott két előleg típus nyomtatáskor a számlára kerül. Ezért mindenképpen gondoskodjunk róla, hogy a számla nyomtatása előtt kapcsoljuk össze az előlegeket és a tényleges teljesítést tartalmazó számlát.

 

Az ablak a számla stornózásakor és helyesbítésekor jön fel és az eredeti számlához tartozó kiegyenlítéseket tartalmazza. Ezeket ellenkező előjellel felvéve felszabadíthatjuk az eredeti számlát kiegyenlítő pénzmozgásokat.

Kiegyenlítések karbantartása

A táblázat oszlopai :

Dátum

 

Bizonylatszám

 

Kézi bizonylatszám

 

Eredeti összeg

A bizonylaton szereplő eredeti összeg.

Javasolt összeg

A számla helyesbítés / stornózása után ekkor túlfizetés keletkezne.

Módosítás

Ide kell beírni az összeget amellyel módosítani szeretnénk az eredeti kiegyenlítést. Általában az előző mezőben szereplő összeg (ahogy van negatív előjellel) jó lesz.

Közlemény

Megjelenik a sorbeli Bank/Pénztárbizonylaton szereplő közlemény.

Nyomógombok

Rögzítés

 

Rögzítés foglalás nélkül

 

Mégse