Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

Navigáció: Üdvözlet > Újdonságok

161-es fejlesztési ciklus

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Készpénzes számlák egyenlege a pénztártétel generálásnál

Az akcióban használható a PénztÖsszeg=Hagyományos|SzámlaEgyenlege paraméter, alapértelmezés a Hagyományos, mely a számla végösszegét generálja a megadott pénztárba. A SzámlaEgyenlege értékkel elérhető, hogy csak a számla aktuális egyenlege kerüljön bele a pénztárba, így esetleges kapcsolódó tételek, ill. más pénztárba történt befizetés esetén sem lesz túlfizetés.

HUF-os devizaszámla "árfolyamkülönbözete"

Ha HUF devizájú számlát készítünk, nem léphet fel árfolyam különbözet a HUF és az Ft között. Ezért az ilyen devizájú számla forintban sem lesz kerekítve egész forintra (ha esetleg a HUF végösszege nem egész szám lenne). Ezen kívül az Évvégi árfolyam különbözet generálás  az ilyen számlákra akkor sem generál különbözetet, ha a számla HUF egyenlege nem nulla.

Változások a napi pénztár zárásban

Az akcióban megjelenik a zárandó pénztár aktuális egyenlege is, valamint FixFormaId paraméterrel listaformázott pénztárbizonylat is nyomtatható.

Napi zárás

Napi zárás

Ellenőrzésbizonylat

Alapvető igény egy logisztikus számára, hogy minden eszközzel biztosítani tudja, hogy

- a vevők azt az árut és olyan mennyiségben kapják meg, amit rendeltek,

- valamint a nyilvántartott raktárkészlet nem térjen el a fizikai készlettől.

Ezeknek az alapvető igényeknek a biztosításra szolgál az ellenőrzésbizonylat a Nagy Machinátorban.

A program eddig is tartalmazott ellenőrzési lehetőséget, azonban ennek a hátránya az volt, hogy a már legenerált szállítóleveleket lehetett vele ellenőrizni. Ezek a szállítólevelek már ténylegesen csökkentették a készletet és az ellenőrzés végrehajtásáig esetleg fals információk alapján nem megfelelő döntéseket lehetett hozni. (Pl.: Olyan lokációról vett ki a szállítólevél, olyan gyártási számokat, amelyekről az ellenőrzés során kiderült, hogy nem feleltek meg a valóságnak.)

Az új ellenőrzési eljárás a programban folyamatosan fejlődő raktárirányítási rendszerhez illeszkedően készült el. A raktárirányítási rendszer fejlesztése során arra törekszünk, hogy az ellátási lánc egyes műveleteiben keletkező információk ott és akkor kerüljenek az ERP-be, amikor megszülettek. Ezt az alapelvet a digitális transzformáció eszközeinek igénybevételével lehet biztosítani, amelyet a web-alapú Nagy machinátor folyamatos fejlődése jelent a programunkban.

Az új folyamatban az ellenőrzés a kitárolási utasítások végrehajtása után, de azok jóváhagyása előtt történik .

Az ellenőrzést adatgyűjtővel, a web-alapú Nagy Machinátor böngészős felületén lehet végrehajtani, ezzel biztosítva, hogy a valóságnak megfelelő tételek kerülnek majd kiszállításra.

Az ellenőrzés kiértékelését, és annak jóváhagyását az arra jogosult felhasználó Nagy Machinátor asztali számítógépre telepített alkalmazásában hajtja végre.

A kiértékeléssel lehet megvizsgálni, hogy az ellenőr által talált áruk megfelelnek-e a vevő igényének, továbbá arra vonatkozó információkat is lehet látni, hogy nem volt-e ellentmondás a kiszedő és ellenőr jelentésében. Bármelyik szemponttal is van probléma, új ellenőrzést lehet elrendelni a folyamatban (akár többször is), ezzel biztosítva a céloknak megfelelő működést.

A Nagy Machinátor jogosultságrendszerének köszönhetően arra is lehetőség van, hogy probléma esetén az ellenőrzés eredményét csak az arra jogosult felhasználó tudja végrehajtani (lásd alábbi folyamatábrán, ahol eltérés esetén a raktárvezető helyett, a logisztikusnak van joga a végrehajtásra.

 

Ellenőrzés folyamata

Ellenőrzés folyamata

Változások a Szállító rendelés ajánlásban

1. A Működési beállítások/Rendelés paraméterekben a Rendelendő mennyiség meghatározásnál új érték: Raktár figyelés=Képlet, használatával már nem csak egy raktárban lehet figyeltetni a meglévő készletet, így pl. összehangolható az akció az Áruforgalom paraméterekben megadható Készlet szűkítés raktár képletével.

2. Az akció használja az Ügyintéző=User paramétert és így a létrehozott rendelésekbe elhelyezhető a bejelentkezett felhasználó, mint saját ügyintéző.

3. Az ajánlás sorokat tartalmazó gridből ESC-el történő kilépéskor biztonsági kérdés jelenik meg.

4. A Működési beállítások/Megjelenítés helyen új kapcsolók:

   - Mennyiség bevitel=Mennyiség/Ajánlott+Mennyiség/Ajánlott+Mennyiség (nulla kezdőérték). Az első érték a korábbi alapértelmezett, a másodikkal új oszlopként megjelenik az ajánlott is (nem átírhatóan), míg a harmadik értékkel az átírható Mennyiség oszlop nulla,

   - Csak mennyiség bevitel=Igen/Nem, Igen értékkel a sorba beleenterezve csak a Mennyiség mező lesz módosítható, a Szállító nem.

Telephely tagállam INTRASTAT bevallásban

Normál telephelyben rögzített tagállamot is figyelembe vesz már a TelephelyAda=Kell menüparaméter, így az INTRASAT bevallás a telephely tagállamát jelenti be cél országként. A paramétert CsakEUs értékkel indítva ha a telephely nem EU ország, a bizonylatról nem készül bevallás.

Ha paraméter nélkül indítjuk az akciót (alapértelmezés), akkor a beviteli ablakban választhatunk a három üzemmód (Ügyféltörzsből/Telephelyből/Csak EUs telephely) közül.